ecologic

Ecologic


Ecologic

Gdy zaczynamy porządki w naszym domu, towarzyszy nam ogromna sterta środków czyszczących. Pewnie nie działają tak samo jak w reklamie, ale można nimi posprzątać. Zużywamy ich jednak dużo.
Powstałe hektolitry piany wylewamy i niespecjalnie interesujemy się jaka jest ich dalsza droga. Natomiast efekty naszych porządków przetrwają bardzo długo – niestety nie w naszych domach – tylko w środowisku naturalnym.


Ekologiczna gama środków czyszczących "Ecologic" powstała z myślą o środowisku i o nas samych.
Nie od dziś wiadomo, że w tych wszystkich kolorowych i ślicznie pachnących butelkach z płynami do czyszczenia podłóg, blatów kuchennych, kabin etc.znajdziemy olbrzymią ilość szkodliwych detergentów.
Są to syntetyczne substancje czyszczące. Gdy przedostają się do wód ściekowych przyczyniają się do wydzielania substancji trujących. Substancje te nie zostają zneutralizowane. Ciało człowieka może je przechowywać w wątrobie, tkance tłuszczowej i mięśniach, gdzie zgromadzone mogą przyczyniać się do wielu chorób układu nerwowego, wątroby i rekacji alergicznych.WC BioActive saszetka do toalet

Czyści, dezynfekuje, likwiduje przykre zapachy.
Z bioenzymami i mikroorganizmami.


Udrazniacz do rur saszetka

Preparat udrażniający rury.
Z bioenzymami i mikroorganizmami.Ekologiczny proszek do lazienki

100% BIO
Ekologiczny proszek do czyszczenia łazienki,
przyjazny dla środowiska, biodegradowalny,
antyalergiczny.


Ekologiczny odtluszczacz do kuchni

100% BIO
Ekologiczny proszek odtłuszczający do kuchni,
przyjazny dla środowiska, biodegradowalny,
antyalergiczny.Ekologiczny proszek do dywanow

100% BIO
Ekologiczny proszek do czyszczenia dywanów,
likwiduje przykre zapachy, przyjazny dla środowiska,
biodegradowalny, antyalergiczny.


Ekologiczny proszek do kuchni

100% BIO
Ekologiczny proszek do czyszczenia kuchni,
przyjazny dla środowiska, biodegradowalny,
antyalergiczny.

10 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO UZYWAC EKOLOGICZNYCH SRODKÓW CZYSTOSCI

Dlaczego warto stosować na co dzień ekologiczne środki czystości? Czy są równie skuteczne? Jak wpływają na nasze zdrowie? Sprawdź naszą listę zalet i przekonaj się sama!

 1. Przyjazne dla dzieci!

  Nie znamy osoby, która chciałaby aby jej dziecko pełzało po podłodze czy miało styczność z różnymi elementami wyposażenia domu, które były czyszczone fosforanami, wybielaczami i innymi rakotwórczymi substancjami chemicznymi. Mogą one przedostawać się do naszego krwiobiegu poprzez skórę. Oprócz tego są przypadki, gdzie dzieci wypiją żrący środek chemiczny znajdujący się w dostępnym dla nich miejscu. Staraj się zapobiegać takim wypadkom!

 2. Przyjazne dla zwierząt!

  Używanie popularnych środków myjących nie jest obojętne dla naszych pupili. Szkodliwe związki mogą się przedostać do ich organizmu przez skórę. Traktujemy zwierzęta domowe jako członków rodziny więc powinnyśmy również o nie dbać. Przecież domowe psy czy koty mają głównie styczność z mytą podłogą, kanapą czy dywanem.

 3. Przyjazne dla skóry rąk!

  Ekologiczne środki czystości są bardziej przyjazne dla skóry rąk. Brak w nich toksycznych substancji chemicznych, które powodują wysuszanie skóry.

 4. Pachną lepiej!

  Na pewno znasz odrzucający i duszacy zapach chloru.. Ekologiczne środki czystości są wolne od substancji toksycznych, w tym od toksycznych związków zapachowych.

 5. Poprawiają jakość powietrza w domu!

  Jak już być może wiesz, powietrze wewnątrz domu gromadzi wiele różnych zapachów. Jest średnio trzy razy gorszej jakości niż powietrze na zewnątrz. A kiedy dodatkowo używasz toksycznych produktów czyszczących w pomieszczeniu stosunek ten wzrasta wielokrotnie…

 6. Są biodegradowalne!

  Większość tradycyjnych środków czyszczących nie ulega biodegradacji i zalega w naszym środowisku przez lata. Można tego uniknąć stosując przyjazne dla środowiska biodegradowalne środki czystości, które rozkładają się i nie uwalniają szkodliwych substancji.

 7. Bez bioakumulacji!

  Bioakumulacja to odkładanie się substancji toksycznych w tkankach organizmu. Niektóre toksyczne substancje magazynują się w takich ilościach, że mogą być nawet przekazywane dzieciom przez matki..

 8. Są równie efektywne!

  Jakość i efektywność ekologicznych środków czystości jest sprawdzana w niezależnych laboratoriach. Aby produkt został zakwalifikowany musi spełniać odpowiednie wysokie kryteria jakości.

 9. Oszczędzają Twój czas i pieniądze!

  Niektóre ekologiczne produkty są uniwersalne. Uniwersalność produktu pozwala zaoszczędzić czas spędzony nad wyborem odpowiedniego środka w sklepie oraz pieniądze, gdyż zamiast kilku produktów wystarczy jeden.

 10. Lepsze dla Twojego zdrowia i samopoczucia!

  Stosując ekologiczne środki czystości zapewniasz lepsze zdrowie sobie, swoim bliskim, zwierzętom oraz swojej planecie.
  Jak widzisz istnieje wiele powodów aby wybierać przyjazne dla środowiska środki czyszczące.
  Używaj ekologicznych produktów! Wybór oczywiście należ do Ciebie!