You are currently viewing Kot załatwia się poza kuwetą. Jaka może być tego przyczyna?

Kot załatwia się poza kuwetą. Jaka może być tego przyczyna?

 

Koty należą do zwierząt mięsożernych , dlatego też pozostawiają resztki biologicznie aktywne po strawionym wysokobiałkowym pokarmie. Wraz z wydalaną niestrawioną treścią pokarmową wydalane zostają rozwijające się kolonie bakterii. Idzie za tym nieprzyjemna woń kału, moczu, wydalanych gazów, oraz zagrożenie dla zdrowia kotów oraz ludzi. Szczególnie uciążliwy jest ten fakt dla posiadaczy kotów domowych, które korzystają z kuwety.

Koty są z natury czyściochami, dlatego zapach z kuwety może być powodem tego, że nie chcą załatwiać swoich potrzeb do miejsc do tego przeznaczonych, załatwiając się w każdym innym miejscu w domu.

Przy odchowie kociąt brak odpowiedniej higieny w kuwecie jest szczególnie groźne, gdyż te zanim zaczną przyjmować pokarm stały korzystając z kuwet przyjmują żwirek z kuwet z ich mikrobiologiczną zawartością do swojego organizmu.

 

 

 

 

 

 

Jak zneutralizować przykre zapachy i zapewnić bezpieczeństwo korzystania z kuwety?

 

 

Zapewnienie odpowiednio higienicznego miejsca wydalania produktów przemiany materii i moczu jest całokształtem dbałości i zapewnienia czystości w kuwecie tak samo jak zapewnienie odpowiednio skomponowanego posiłku dostosowanego do wieku oraz potrzeb.

W dbaniu o czystość i bezpieczeństwo podczas korzystania z kuwety pomagają preparaty takie jak SEPTIVIT – wysokoskuteczny i bezpieczny dla środowiska, organizmów żywych, kobiet w ciąży oraz dzieci higieniczny preparat mokrobiologiczny o działaniu probiotycznym. Neutralizuje nieprzyjemne zapachy i uzupełnia mikroflorę jelitową kotów.

 

 

Dlaczego higieniczna toaleta kotów jest tak ważna również dla naszego zdrowia?

 

 

Wyobraźmy sobie, że nasze zwierzęta, przebywające z nami, brane przez nas na ręce, przebywające w tych samych, co my warunkach korzystają z kuwet zasiedlonych przez różnego rodzaju patogeny stwarzają zagrożenie mikrobiologiczne przede wszystkim dla siebie samych, ale także dla nas. Fizjologia i behawioryzm zachowania tego gatunku wymusza na nich odpowiednią toaletę poprzez zlizywanie z futra, a w szczególnie łap różnego rodzaju pozostałości. Korzystając z brudnych kuwet następuje proces wtórnego infekowania się patogenami, a u zwierząt korzystających częściowo z wybiegów, czy dworu może następować proces wprowadzania do domów patogenów zewnętrznych.

 

 

Wykorzystując dla polepszenia zdrowia naszych pupili różnego rodzaju dodatki żywieniowe chcemy zapewnić im komfortowe warunki bytowania, w tym celu zadbanie o kuwetę jest nie mniej ważne. Naturalna potrzeba zagrzebywania u kotowatych żwiru dla skuteczności działania wymusza stosowanie sypkich preparatów. Takich jak SEPTIVIT . Bardzo ważne w dbaniu o kuwetę jest nie tylko zachowanie higieny fizycznej ale i mikrobiologicznej. Trzeba dostosować również rodzaj żwirku. Zdecydowanie najlepszym wyborem będzie ekologiczny żwirek dla kota.