You are currently viewing Kompost na już! Zobacz jak przyspieszyć kompostowanie i pozbyć się zapachów.

Kompost na już! Zobacz jak przyspieszyć kompostowanie i pozbyć się zapachów.

Kompostowanie to znakomity sposób na przetworzenie odpadków z gospodarstwa domowego oraz nawożenie i użyźnianie gleby. Niestety, by uzyskać nawóz tym sposobem potrzeba czasu. Cały proces trwa 10-12 miesięcy.

Są jednak sposoby na przyspieszenie całego procesu nawet do 4 miesiecy!

Odpowiednie miejsce

Przede wszystkim musimy zadbać, aby wybrać odpowiednie miejsce na kompostownik. Kompost nie lubi wysychać, więc najlepszym miejscem będzie zacieniowany zakątek.

Stosuj preparaty

Bakterie „pracujące” na nasz kompost skutecznie wspomagają biopreparaty zawierające wyselekcjonowane mikroorganizmy, enzymy oraz pożywki organiczne. Znacznie przyspieszają proces fermentacji i degradacji odpadów roślinnych: skoszonej trawy, liści, gałęzi, kory, odpadów z upraw ogrodowych i rolnych. Dodatkowo taki preparat może być wykorzystywany do usuwania pni drzew. Biopreparat DOBRY KOMPOST jednocześnie hamuje wydzielanie się przykrych zapachów i szkodliwych związków.

Dżdżownice na przyspieszenie

Dobrym sposobem jest dodawać do kompostu dżdżownice znalezione w ogrodzie gdyż one świetnie przerabiają materiał.

Preparaty do kompostu są na pewno świetnym dodatkiem nie tylko po to by przyspieszyć proces lecz także by zahamować wydzielanie się zapachów oraz szkodliwych związków fermentacji.