Preparaty do oczek wodnych

Jesteśmy znanym i cenionym producentem ekologicznych preparatów do oczek wodnych, które są nowoczesnym i skutecznym środkiem usuwającym już istniejące, a także zapobiegającym powstawaniu nowych glonów w przydomowych zbiornikach wodnych. W ofercie posiadamy preparaty wspierające wzrost roślin, a także zapewniające równowagę biologiczną pomiędzy organizmami żyjącymi w oczku wodnym.

W jaki sposób dbać o oczko wodne?

Odpowiednio odżywione oczko wodne powinno stanowić efekt równowagi mikrobiologicznej w zbiorniku wodnym. Jego pielęgnacja to ważny proces, który należy wykonywać regularnie i przez cały rok. Odpowiednie zadbanie o przydomowy akwen wymaga od właściciela poświęcenia sporej ilości czasu.

W miesiącach wiosennych należy sadzić rośliny w nowych oczkach wodnych, natomiast w już istniejących trzeba uzupełnić roślinność po miesiącach zimowych. Latem warto odłowić i przyciąć te rośliny, które tego wymagają. W tym czasie trzeba zadbać także o likwidację szkodników i glonów, do czego rekomendujemy użycie naszych ekologicznych preparatów do oczek wodnych. Podczas upałów należy zadbać również o uzupełnienie poziomu wody w zbiorniku, jeśli jest to wymagane. Jesień to czas porządków i sprzątania oczka wodnego przede wszystkim z zalegających na jego tafli liści oraz roślin, które mogą nie przetrwać zimy. O tej porze roku trzeba również zamontować grzałkę w miejscu pompy zanurzeniowej. Ryby mieszkające w akwenie muszą otrzymać odpowiednią ilość karmy bogatej w białko, która pomoże im przetrwać zimowe chłody. Zima to czas, w którym oczko wodne nie potrzebuje specjalnej pielęgnacji. W sytuacji zamarznięcia stawu należy zrobić w nim przerębel, by na powierzchnie mogły ulatniać się szkodliwe gazy osiadające na dnie zbiornika. Bardzo ważne jest, by pamiętać, że w miesiącach zimowych nie karmi się rybek.

Naturalna równowaga biologiczna

Aby jak najdokładniej zadbać o własny przydomowy zbiornik należy stosować tylko najlepsze i naturalne preparaty do oczek wodnych. Oferowane przez nas produkty marki Aquafor pozwalają uzyskać równowagę biologiczną między roślinami wodnymi a rybami, która czyni oczko czystym i zadbanym, a także ma wpływ na naturalną i pożyteczną filtrację. Warto zaznaczyć, że bakterie oraz enzymy wpuszczane do wody są bezpieczne dla ludzi, zwierząt oraz roślin.

Wszystkie nasze produkty, a w tym m.in. preparaty do szamba, udrażniacze do kanalizacji czy inne środki czystościw pełni ekologiczne i wyprodukowane tylko z naturalnych składników. Ich użytkowanie jest przyjazne środowisku oraz w pełni bezpieczne dla alergików oraz wszystkich osób, które w domu nie mogą pozwolić sobie na środki chemiczne. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.