Ekologiczne środki czystości dla alergików

Zdajemy sobie sprawę w jak trudnej sytuacji znajdują się osoby zmagające się z alergią, dlatego nasza oferta składa się z naturalnych i ekologicznych środków czystości, których skład nie zawiera substancji groźnych dla alergików. Wśród sprzedawanych przez nas produktów mogą Państwo znaleźć m.in. ekologiczny proszek do łazienki czy dywanów, antybakteryjny spray do dezynfekcji powierzchni, ekologiczny odtłuszczacz oraz proszek do kuchni, a także spray do czyszczenia elektroniki.

Dlaczego chemiczne środki czystości są groźne dla ludzi?

Środki czystości do takich pomieszczeń jak łazienka, kuchnia czy preparaty do mebli i dywanów zwykle bazują na chemicznych składnikach i mogą stanowić problem w czasach, gdy tak wielu ludzi zmaga się z alergiami. Agresywnie działające preparaty chemiczne co prawda często świetnie radzą sobie z nawet dużymi zabrudzeniami, jednak nie zawsze wpływają dobrze na zdrowie ludzi i nie chodzi jedynie o reakcje alergiczne. Stosowanie chemicznych środków czystości w dłuższej perspektywie może mieć negatywny wpływ na kondycję ludzkiej skóry, włosów, paznokci, ale także śluzówek, a nawet płuc. Ogromną wadą tego rodzaju preparatów jest ich toksyczność. Po zmieszaniu z wodą środki chemiczne redukują ilość obecnej w niej tlenu, co z kolei zapobiega rozmnażaniu się organizmów żywych. Dlatego też tak ważne jest, by preparaty na bazie chemikaliów nie dostawały się do wód powierzchniowych, co niestety jest właściwie nie możliwe. Niektóre z obecnych w składzie środków chemicznych związki mają działanie rakotwórcze, silnie uczulające lub mogą powodować oparzenia.

Tylko ekologiczne rozwiązania

Wychodzimy naprzeciw Państwa oczekiwaniom i zgodnie z naszą misją proponujemy ekologiczne środki czystości do domu, w tym do kuchni i łazienki, bazujące na sprawdzonych składnikach o pochodzeniu roślinnym, które są w pełni biodegradowalne i nie stanowią niebezpieczeństwa dla alergików, dzieci i zwierząt. Nasza oferta to również ekologiczne środki do udrażniania rur, biopreparaty do szamba i oczyszczalni ścieków oraz naturalne preparaty na szkodniki oraz produkty zoologiczne. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego w celu uzyskania większej ilości informacji.

×

Koszyk