You are currently viewing Dezynfekcja powierzchni. Jaki antybakteryjny spray wybrać?

Dezynfekcja powierzchni. Jaki antybakteryjny spray wybrać?

Wirusy i bakterie znajdują się niemal na każdej powierzchni. Powodują one choroby oraz nieprzyjemne dolegliwości. Dziś na rynku dostępnych jest coraz więcej preparatów, których głównym zadaniem jest walka z bakteriami znajdującymi się na różnego rodzaju powierzchniach. Jednak nie każdy z dostępnych środków jest skuteczny — część produktów walczy jedynie z niektórymi bakteriami lub usuwa tylko widoczne zabrudzenia.

Jaki produkt do dezynfekcji wybrać?

Istotna jest forma, w jakiej dostępny jest dany preparat. Najpopularniejsze są antybakteryjne spraye do dezynfekcji powierzchni, które można nosić ze sobą wszędzie, dzięki czemu nie jest się narażonym na bakterie w różnych sytuacjach. Decydując się na kupno produktu antybakteryjnego, warto zapoznać się z jego składem i opisem na etykiecie. Powinien on przede wszystkim zwalczać najgroźniejsze i najpopularniejsze bakterie, takie jak: bakterie mezofilne, Escherlchia coli, Pseudomonas aeruginosa, Staphylococcus aureus, Candida albicans, grzyby drożdżopodobne oraz pleśnie. Nie należy kierować się zapachem ani ceną produktu, ponieważ one nie odpowiadają za jego skuteczność. 

Kiedy używać preparatów antybakteryjnych?

Najczęściej kupowane są preparaty do odkażania toalet, brodzików prysznicowych oraz desek sedesowych i klamek. Są to powierzchnie szczególnie narażone na bakterie. Dzięki takim środkom można bez obaw korzystać na przykład z toalety w miejscu publicznym. Spray okazuje się przydatny również na siłowni — tam wiele osób korzysta z tych samych urządzeń, pocąc się i zostawiając na nich kolejne bakterie. Środki dezynfekujące powinno się ze sobą mieć również podczas wakacji. Niektóre firmy oferują klientom specjalne produkty przeznaczone do zabrania na urlop.