You are currently viewing Zabójcze produkty dla Twojego kota

Zabójcze produkty dla Twojego kota

To co zdrowe lub nieszkodliwe w niewielkich ilościach dla nas zazwyczaj dla zdrowia naszego pupila jest nie tylko szkodliwe lecz w niektórych przypadkach także zabójcze. Sprawdź czy znasz wszystkie zakazane produkty!

CZOSNEK ORAZ ROŚLINY CZOSNKOWE

Występuja nie tylko w ogrodach ale także w doniczkach w przestrzeni domowej.

CEBULA

Ze względu na zawartość siarki która atakują czerwone ciałka krwi kota. Wymioty, biegunka, podraznienie błony zołądka czy anemia to mogą skutki spożycia cebuli przez kota.

ROŚLINY STRĄCZKOWE, KAPUSTNE

Są to produkty ciężkostrawne, koci organizm nie potrafi ich strawic, powodują wzdęcia, biegunki. Odnotowane są także przypadki śmiertelne!

KOŚCI DROBIOWE, INNE ŁATWO ŁAMIĄCE SIĘ

powodują podrażnienia błony śluzowej, zatrzymać się w przełyku czy nawet uszkodzic ściany jelitowe!

SUROWE MIĘSO

może być nosicielem salmonellico jest zagrożeniem nie tylko dla kota ale i dla domowników, kot łątwo może przenieść zarazki!

KROWIE MLEKO

Gdy zaczynają jeść stałe pokarmy, ich organizmy stopniowo tracą zdolność przyswajania laktozy, Konsekwencjami picia mleka mogą być zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego w postaci wzdęć, bólów brzucha i biegunki, prowadzącej do odwodnienia.

AVOCADO

Zawarta w awokado substancja persin wywołuje u kota duszności, obrzęki i uszkadza mięsień sercowy.

SUROWA WIEPRZOWINA

Może być nosicielem najczęściej śmiertelnej w skutkach, infekcji wirusem SHV-1. Tak zwana choroba Aujeszkiego, zwana też wścieklizną rzekomą, objawia się przede wszystkim symptomami neurologicznymi. Kot staje się niespokojny i poruszony, daje o sobie znać częstym miauczeniem, z pyszczka leci mu ślina, gdyż wydziela ją w nadmiernych ilościach. Na dalszym etapie choroby dochodzi do zaburzeń koordynacji oraz paraliżów.

WYSOKO SOLONE PRODUKTY TJ. NP. WĘDLINY

ALKOCHOL

Może wywołać ciężkie uszkodzenia wątroby i mózgu kota. Najmniejsza z perspektywy człowieka dawka alkoholu, na przykład łyżeczka stołowa, może wprowadzić kota w śpiączkę. Większa dawka może być dla kota śmiertelna.

CZEKOLADA I KAKAO

Ze względu na zawartość teobrominy produktem szkodliwym.

Konsumpcja czekolady przez kota może być fatalna w skutkach. Może prowadzić do zaburzenia rytmu serca, drżenia mięśniowego czy drgawek.

POMIDORY I BAKŁAŻANY

Te warzywa zawierają atropinę – związek chemiczny, będący u kotów przyczyną zaburzeń rytmu serca.

WSZELKIE ŚRODKI CHEMICZNE, TRUTKI

Całkiem jednak nie damy rady upilnować naszego pupila przed każdym spożywczym zagrożeniem, jednak na każde zagrożenie możemy zaradzić wpomagając jego odporność. Pomocne w tym będą preparaty probiotyczne, które zadbają o prawidłową mikroflorę twojego kota!