You are currently viewing Poznaj sposoby na to, by polubić sprzątanie!

Poznaj sposoby na to, by polubić sprzątanie!

W wirze codziennych zajęć nie łatwo znaleźć czas na sprzątanie a jak pomyślimy o świętach potrafi rozboleć głowa. Problem robi się wtedy kiedy mieszkanie jest duże, a sprzątanie nie odbywa się regularnie. Jak sobie poradzić z porządkami?

Po pierwsze – utrzymuj porządek!

Podstawowym błędem jest odkładanie porządków na czas nieokreślony. Regularne utrzymywanie porządku powinno wejść w nawyk. Odkładanie rzeczy na swoje miejsce, dbanie o pozostawienie czystości po kąpieli czy innych domowych czynności z pewnością załatwi większość problemów związanych z porządkami.

Regularne codzienne 20minut!

Codzienne starcie kurzu z mebli, przetarcie podłogi, odkurzenie, ściągnięcie wody z kabiny prysznicowej po każdej kąpieli, przetarcie lustra… możemy to zrobić nawet podczas wyczekiwania na dogotowanie się ziemniaków!:) wykonując te czynności na bieżąco sobotę możemy przeznaczyć np. na prasowanie lub przetarcie kafli, odtłuszczenie kuchni lub po prostu delektowanie się wolnym czasem w czystym mieszkaniu!

Przemyślane sprzątanie!

Do utrzymania czystości czyli „sprzątania po sobie” zobowiązany winien być każdy mieszkaniec, sprzątanie codzienne można rozdzielić między członków lub uzgodnić kto o co będzie dbał, np. ja dbam o sprzątanie podłogi, ktoś inny o czystość na meblach itd.

Na porządki rzadsze tj. mycie okien, drzwi itd. tez rezerwujemy sobie czas. Taki grafik możemy powiesić sobie np. na lodówce, ustawić wcześniej przypomnienie w telefonie. Ważne żeby nie odkładać porządków w nieznaną czasoprzestrzeń.

Narzędzia do sprzątania

Przygotuj sobie wszystko co będzie ci potrzebne do danej czynności. Na rynku dostępnych jest wiele środków do sprzątania, jednak trzeba wybierać z głową. Wszystkie preparaty kończą w ściekach co nie jest obojętne dla środowiska, szczególnie jeśli wybierzemy chemiczne detergenty niebezpieczne nie tylko dla środowiska ale i dla naszego układu oddechowego oraz skóry. Najlepiej wybrać równie skuteczne ekologiczne środki do czyszczenia, które są bezpieczne dla środowiska, ludzi i zwierząt, Produkty takie oferuje np. firma AQUAFOR.

ŚCIERECZKI najlepiej z mikrofibry które można wielokrotnie prać.

Polub sprzątanie!

Odpowiednie podejście pozwoli nam polubić codzienne obowiązki! Trzeba sobie uzmysłowić, że to co mamy w środku widać na zewnątrz. Jak dbamy tak mamy:) a więc do dzieła!