You are currently viewing Jakie choroby może przynieść pies ze spaceru?

Jakie choroby może przynieść pies ze spaceru?

 

Nie jesteśmy w stanie dopilnować, by w czasie spaceru nasz pies nie zetknął się z niczym niepożądanym. Sprawdź, jakie choroby może przynieść twój pupil!

 

ŚWIERZB przenosi się poprzez bezpośreni kontakt : w trakcie głaskania, ale także przez przedmioty, których dotykał pies, np. posłanie, zabawki lub miska należące do psa, meble, na których wyleguje się zwierzę, pościel, itp. Psy świerzbem zarażają się od innych psów, szczególnie tych bezdomnych lu przez niewłaściwą higienę

BĄBLOWICA Pasożyty bytują w odchodach psów i jeśli te nie zostaną uprzątnięte, pasożyty zakażą w miejscu ich zalegania glebę, po której biegaja i ocierają się w zabawie nasze czworonogi.

BRUCERELOZA – bakterie tej choroby w kurzu i sierści psiej mogą przeżyć nawet 6 miesięcy.

Bruceloza objawia się bólem głowy, stawów, gorączką, osłabieniem z omdleniami, zaburzeniami psychicznymi, wysypką skórną, utratą słuchu, a u mężczyzn dodatkowo bólem jąder. Powikłania mogą prowadzić jednak do poważnych schorzeń, a wśród nich: zapalenia opon mózgowych, zapalenia śledziony, zapalenia wsierdzia, a w najostrzejszej postaci zapalenia szpiku kostnego.

 Bakterie odzwierzęce znajdują się w kale, glebie sierści. Dlatego działać musimy bakteriobójczo!

Regularne dezynfekowanie psiego legowiska, dbanie o higienę psa i naszą po kontakcie z nim jest kluczem do zapobiegania groźnym bakteriom w naszym mieszkaniu. Preparaty do dezenfekcji legowiska muszą posiadać szerokie spektrum działania by skutecznie chronic nas i naszego pupila takie preparaty oferuje AQUAFOR preparat LEGOWISKO skutecznie dezynfekuje i odświeża budy, legowiska i inne !