You are currently viewing Jak wyeliminować przykre zapachy z kuwety dla kota?

Jak wyeliminować przykre zapachy z kuwety dla kota?

Kot, podobnie jak pies, może stać się najlepszym przyjacielem człowieka i wspaniałym domownikiem. W przeciwieństwie jednak do psów kot załatwia swoje potrzeby w domu, co wiąże się z koniecznością posiadania dla niego kuwety. Właściciele mruczków bardzo często skarżą się na nieprzyjemne zapachy, wydobywające się z kociej toalety. Sprawdź w naszym wpisie, skąd się biorą, a także jak im zaradzić.

Skąd bierze się nieprzyjemny zapach z kociej kuwety?

Przyczyn wydobywającego się z kociej kuwety nieprzyjemnego zapachu może być wiele. Jedną z nich jest kupowanie nieodpowiedniego żwirku niskiej jakości, który nie jest w stanie pochłonąć całości naturalnego zapachu moczu, a także zbyt rzadkie wymienianie go. Innym powodem może być nieutrzymywanie kuwety w należytej czystości i brak dbałości o higienę. Pamiętaj, ze nie wystarczy sama regularna wymiana żwirku: kuwetę należy również myć i czyścić środkami chemicznymi. Szorowanie kociej toalety raz na tydzień stanowi absolutnie minimum.

Nieprzyjemne zapachy wydostające się z kuwety mogą być także objawem niektórych kocich chorób lub poważnych schorzeń. Równie często winna jest niewłaściwa dieta czworonoga lub nagłe zmiany w jego jadłospisie. Specyficzny, bardzo mocno odór wydziela również mocz niekastrowanych samców, dlatego, jeśli nie zamierzasz rozmnażać swojego czworonożnego przyjaciela, który najchętniej całe dnie spędza na kanapie, zdecyduj się na jego sterylizację.

W jaki sposób można pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z kociej toalety?

Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na to, aby pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, wydobywających się z kuwety. Jednym z nich jest oferowany przez nas ekologiczny, pozbawiony sztucznych substancji neutralizator zapachów kota, który nie tylko pomaga usunąć nieprzyjemny zapach i utrzymać higienę, lecz również dezynfekuje kuwetę, usuwając z niej groźne bakterie i zarazki. Jest antyalergiczny, o bardzo szybkim działaniu, dodatkowo likwidujący pchły i pasożyty.

Innym sposobem na pozbycie się przykrego zapachu z kuwety jest używanie ekologicznego żwirku, pochłaniającego nieprzyjemny odór. Oferowane przez nas produkty zoologiczne wpływają ponadto pozytywnie na układ trawienny zwierzęcia, dzięki obecności w nich mikroorganizmów oraz probiotyków, regulujących procesy żywieniowe oraz przyczyniające się do dobrego samopoczucia każdego kota.

Dostępne w naszej ofercie produkty, w tym również płyny na kleszcze i komary, a także płyny do dezynfekcji legowisk, bazują wyłącznie na naturalnych składnikach takich jak olejki lawendowe, olejki eukaliptusowe czy olejki mięty pieprzowej.