You are currently viewing Jak chronić zwierzęta domowe przed kleszczami  i komarami?

Jak chronić zwierzęta domowe przed kleszczami i komarami?

Zwierzęta domowe, zwłaszcza psy, są w sposób szczególny narażone na kontakt z kleszczami, przede wszystkim ze względu na spacery po lasach, łąkach oraz parkach. Problematyczne są również komary i to nie tylko dla nas, ale także naszych pupili. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na ochronę zwierząt domowych przed tymi owadami oraz pajęczakami. Jakie?

Płyny na komary i kleszcze dla kotów oraz psów

Jednym z najłatwiejszych i najskuteczniejszych sposobów jest zakup specjalnego środka odstraszającego. Co istotne, na rynku dostępne są preparaty chroniące zarówno przed kleszczami, jak i komarami. Dodatkowo oferowany w naszej ofercie płyn na komary i kleszcze dla kota to także środek, który może być stosowany u ludzi. Wszystko dzięki temu, że jest to płyn ekologiczny o sprawdzonym i bezpiecznym składzie zawierającym przede wszystkim olejki eteryczne, w tym eukaliptusowy oraz lawendowy.

Obroże dla psów oraz kotów

Kolejnym sposobem ochrony zwierzą domowych jest zakup specjalnej obroży na kleszcze. Jak dokładnie ona działa? Otóż uwalnia substancje czynne działające odstraszająco na kleszcze oraz komary. Co ważne dla właścicieli, są to substancje bezzapachowe, które nie wpływają także w negatywny sposób na pupila. Są też dla nich całkowicie bezpieczne. Oczywiście taka obroża nie gwarantuje stuprocentowej ochrony, jednak jeśli już ma miejsce wgryzienie kleszcza, dochodzi do jego śmierci oraz późniejszego odpadnięcia ze skóry.

Specjalne tabletki

Na rynku istnieją także specjalne tabletki dla zwierząt sprawiające, że kleszcz po wbiciu się w skórę zostaje otruty substancją pochodzącą z takiego preparatu. Ich działanie potwierdzają weterynarze, zdecydowanie warto więc je rozważyć zwłaszcza, jeśli pupil często wyprowadzany jest w miejsca takie jak łąki oraz lasy.

Jak widać sposobów na ochronę zwierząt domowych (i to nie tylko psów i kotów) przed komarami i kleszczami jest wiele. Takie preparaty dostępne są również w naszej ofercie i są one zarówno niedrogie, jak i bezpieczne w działaniu. Zachęcamy do sprawdzenia asortymentu.