You are currently viewing Czyszczenie elektroniki w miejscu pracy szkoły, szpitale, ekrany

Czyszczenie elektroniki w miejscu pracy szkoły, szpitale, ekrany

Żyjemy w czasach wszechobecnej elektroniki. Urządzenia elektroniczne można spotkać w naszych domach, miejscach pracy, szpitalach, szkołach, przedszkolach, biurach, na lotniskach, w urzędach czy restauracjach. Gdziekolwiek byśmy nie poszli, na pewno znajdziemy w tym miejscu urządzenia elektroniczne. Mimo tego, że otaczamy się nimi, pracujemy na nich i relaksujemy się z ich udziałem, to niezwykle często zapominamy o tym, jak ważne jest ich systematyczne i dokładne czyszczenie. Jak już wielokrotnie potwierdzono w badaniach, na naszych smartfonach, klawiaturach naszych laptopów czy na ekranach dotykowych znajduje się aż pięć razy więcej bakterii niż na klamkach, czy nawet deskach klozetowych! Powiecie, że to niemożliwe, jednak okazuje się, że te elektroniczne sprzęty są prawdziwymi siedliskami brudu. Dzieje się tak, ponieważ bardzo często dotyka ich wiele różnych osób, których ręce nie zawsze są czyste. Aby mieć pewność, że urządzenia elektroniczne są bezpieczne dla naszego zdrowia, warto je dokładnie czyścić. Doskonałym sposobem jest używanie do tego specjalnego antybakteryjnego spreju do dezynfekcji powierzchni.


Dlaczego ważne jest czyszczenie elektroniki w miejscach publicznych i miejscach pracy?


Szczególnie istotną kwestią jest regularne czyszczenie urządzeń elektronicznych w miejscach, gdzie przebywa wiele ludzi. W biurach, szkołach, szpitalach czy restauracjach typu fast-food wszystkie urządzenia są dotykane nieskończoną ilość razy przez różne osoby. Niestety często zdarza się, że zaniedbujemy higienę osobistą i nie myjemy regularnie rąk, dlatego przenosimy na nich różne bakterie i wirusy niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia. W miejscach pracy zdarzają się sytuacje, kiedy do pracy przychodzą chorzy pracownicy. Mogą oni kichać i kaszleć, nie zawsze zasłaniając usta chusteczką czy łokciem. Wiele osób podczas kaszlu czy kichania intuicyjnie zasłania usta dłonią, co jest fatalnym rozwiązaniem, jeżeli zaraz po tym nie umyje się dokładnie rąk. To dłońmi wykonujemy większość prac i dotykamy nimi wielu przedmiotów, między innymi elektroniki. W ten sposób na klawiaturach, telefonach czy ekranach dotykowych zostają wirusy, które z łatwością przenoszą się na ręce pozostałych ludzi korzystających z tych urządzeń. Taka sytuacja to idealne warunki do rozwoju epidemii. 


Najskuteczniejszym sposobem przeciwdziałania roznoszeniu wirusów i bakterii jest regularne i staranne czyszczenie wszelkich sprzętów, których dotykają pracownicy czy uczniowie.