You are currently viewing Jak skutecznie udrożnić rury kanalizacyjne?

Jak skutecznie udrożnić rury kanalizacyjne?

Zatkany odpływ umywalki, zlewu, toalety czy brodzika prysznicowego to sytuacja, z którą spotkało się wiele osób. Nieudrożnione rury kanalizacyjne to nie tylko ryzyko wydostawania się różnego rodzaju nieczystości oraz zalania kuchni czy łazienki, ale i narażenie na działanie szkodliwych drobnoustrojów.

Niestety łatwo doprowadzić do sytuacji, w której konieczne będzie oczyszczenie zatkanych rur: wystarczy chwila nieuwagi, a fusy z kawy i herbaty, resztki papieru czy chusteczek lub włosy mogą łatwo zatkać nam odpływ. Mocno zatkane rury mogą potrzebować ingerencji hydraulika lub pogotowia kanalizacyjnego, w prostszych sytuacjach poradzimy sobie sami, przy pomocy odpowiednich środków.

Jak działają biopreparaty do udrażniania rur?

Korzystając z odpowiednich biopreparatów, np. tych oferowanych przez naszą firmę, będziesz w stanie  udrożnić kanalizację i rozłożyć gromadzące się tłuszcze i inne środki organiczne. Po użyciu preparatu pozostaje warstwa ochrona, która zapobiega nagromadzeniu zanieczyszczeń, przed kolejnym czyszczeniem oraz zapobiega rozwojowi niebezpiecznych dla naszego zdrowia drobnoustrojów. Znikają również niebezpieczne zapachy. Ich regularne stosowanie może zapobiec poważniejszym awariom, których usunięcie będzie generowało wysokie koszty. Nasze preparaty udrażniające sprawdzą się równie dobrze w domu, jak i w restauracjach czy zakładach produkujących żywność.

Czasem środki do udrażniania rur mogą nie wystarczyć. Wtedy do samodzielnego przepchania odpływu możemy użyć przepychaczki, dzięki której wypłyną zalegające nieczystości, a następnie je usunąć. Gdy to nie wystarcza, możemy zainwestować w niedrogą spiralę kanalizacyjną, dzięki której będziemy w stanie sami przepchać odpływy.

Gdy i to nie wystarczy, nie próbujmy nic na siłę, ryzykując uszkodzeniem, tylko wezwijmy hydraulika lub pracowników przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjnego. Po udrożnieniu rur z ich pomocą pamiętajmy, aby w przyszłości regularnie samodzielnie udrażniać rury np. przy pomocy biopreparatów i dbajmy, aby nie dostawały się do nich resztki, które znów narażą nas na stres i koszty.