You are currently viewing Jak uporać się ze szkodnikami w ogrodzie?         

Jak uporać się ze szkodnikami w ogrodzie?         

Szkodniki grasujące w ogrodzie mogą dać nam mocno we znaki i być prawdziwym przekleństwem.  Gryzonie potrafią skutecznie zniweczyć trud, jaki włożyliśmy w pielęgnację naszych roślin. Prawdziwym utrapieniem potrafią być żerujące nocami krety. Nie możemy ich zabijać ani zatruwać – grożą za to wysokie kary, zresztą okrucieństwo nie ma sensu, gdyż są inne skuteczne sposoby na pozbycie się niechcianych gości. Dowiedz się jak skutecznie uporać się ze szkodnikami w Twoim ogrodzie.

Sposób na krety i nornice

Aby uporać się z gryzoniami w ogrodzie warto skorzystać z odpowiednich preparatów na szkodniki, wydzielających substancje zapachowe, które przepędzą nocnych gości.

Preparaty Aquafor Kret Ekspress i Auqafor Kret DDD to skuteczny i sprawdzony sposób na krety, karczowniki i nornice, który nie wyrządza krzywdy zwierzętom i jest bezpieczny dla naszych roślin ogrodowych. Skutecznie odstrasza szkodniki. Składają się na niego same naturalne składniki, wydzielające zapach, pomagający przepędzić intruzów, a zarazem nie wydzielają żadnych toksyn. Działa długo, a woda i wilgoć są mu niestraszne. Naturalna formuła i bezpieczeństwo, którymi się cechuje powyższe preparaty, sprawiły, że uzyskały one pozytywną opinię, wyrażoną przyznaniem atestu higienicznego Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego Państwowego Zakładu Higieny Środowiska. Są to produkty doceniane przez klientów.

Zagrożeniem dla naszych roślin mogą być również ślimaki. Możemy ograniczyć ich inwazję sadząc gatunki roślin takie jak majeranek, macierzanka czy mydlnica lekarska. Jeśli jednak w naszym ogrodzie znajdują się rośliny, uwielbiane przez te skorupiaki (m.in. astry, poziomki, prawoślazy czy kapusta) możemy być prawie pewni, że nas odwiedzą. Co wtedy? Z pomocą przyjdzie złożony z naturalnych składników, bezpieczny i niedrogi preparat Aquafor Ecologic na ślimaki, dostępny w postaci granulatu.

Mrówki, które uchodzą za pożyteczne owady mogą mieć również destrukcyjny wpływ na nasze uprawy. Choć mogą mieć pozytywny wpływ, często niestety powodują uszkodzenia roślin i negatywnie wpływają na rozrost trawy. Wśród domowych sposobów pozbycia się mrówek możemy wymienić uprawę roślin, które odstraszają te owady tj. bazylia, mięta czy tymianek oraz wysypanie mielonej kawy. Możemy też zastosować bezpieczny i ekologiczny preparat Ecologic na mrówki, który powstrzyma ich żerowanie.

Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego sklepu i sprawdzenia szerokiej gamy produktów, które skutecznie ochronią nasz ogród przed szkodnikami.