You are currently viewing Czym czyścić telefony?

Czym czyścić telefony?

Telefon czy też smartfon to urządzenie, które każdy z nas ma przy sobie właściwie non stop. Oznacza to, że jest on narażony na różnego rodzaju zabrudzenia i to bez względu na to, jak o niego dbamy, czy jak dobre i szczelne mamy etui. Pamiętajmy, że problem “czystości” telefonu nie dotyczy tylko tego, co widać, ale również tego, co na pierwszy rzut oka jest niewidoczne. Czym zatem powinniśmy czyścić nasze smartfony, aby dbać o ich higienę oraz jak najbardziej wydłużyć ich żywotność? Przyjrzyjmy się bliżej tej sprawie!

Po pierwsze: czyść telefon

Najważniejsza sprawa to oczywiście dbanie o swoje urządzenie. Codzienne i właściwie całodobowe użytkowanie smartfonów powoduje wszelkiego rodzaju zabrudzenia – od normalnych plam różnego typu, po wszędobylski kurz i tłuszcz. Z jednej strony pozbycie się takich rzeczy to kwestia komfortu użytkowania i higieny. Z drugiej jednak strony, zdecydowanie pływa to na trwałość urządzeń elektronicznych, a takimi właśnie są telefony.

Jak wiec czyścić telefon? Przede wszystkim nie używajmy do tego celu samej wody ani twardych szmatek, między innymi papierowych ręczników. Chociaż wydają się one miękkie, to w rzeczywistości ich włókna są sztywne i twarde. Zaopatrzmy się więc w delikatne ściereczki z mikrofibry oraz specjalny płyn do czyszczenia elektroniki. Taki zestaw pozwoli nam skutecznie usunąć wszelkie widoczne zabrudzenia bez szkody dla telefonu. Dodatkowo płyn przeznaczony do dbania o smartfony w swoim składzie ma związki antybakteryjne, przy czym jest on zupełnie bezpieczny dla skóry i czyszczonych powierzchni, na przykład wyświetlaczy.

Po drugie: dbaj o etui

Pamiętajmy, że oprócz telefonu zabrudzeniu ulega też etui na naszego smartfona, a prawie każdy z nas posiada taki rodzaj ochrony telefonu. Ważne jest także regularne czyszczenie tego elementu. Oczywiście w zależności od rodzaju i materiału, z jakiego etui jest wykonane, można je po prostu umyć wodą z mydłem lub wyczyścić za pomocą płynu, o którym wspomnieliśmy wyżej. To, podobnie jak w wypadku samego telefonu, od razu usunie bakterie i niewidoczne zanieczyszczenia, więc warto o tym pamiętać. Jednak, jeśli mocno eksploatujemy nasze urządzenie to lepiej co jakiś czas etui po prostu wymienić na nowe i w ten sposób oprócz higieny, zadbać też o nowe zabezpieczenie całego urządzenia.