Piękne dłonie w czasie pandemi.

 

W czasach których żyjemy mycie i dezynfekcja to podstawa. Zły stan skóry naszych dłoni to wina m.in. działania silnych, często drażniących środków dezynfekujących. Dlatego, aby nasza skóra dłoni ucierpiała jak najmniej przy wyborze środka do dezynfekcji rąk wybrać musimy taki który posiada naturalny skład oraz jest bezpieczny dla skóry np. AQUAFOR BLANK ANTIBACTERIAL

Warto również stosować sprawdzone metody by łagodzić przesuszenie i podrażnienie skóry dłoni.

Oto kilka naturalnych sposobów!

 • Peeling z płatków owsianych na złuszczenie i nawilżenie skóry.

  Mieszamy ze sobą 2 łyżki zmielonych płatków owsianych, łyżeczkę miodu, odrobinę wody. Uzyskaną papkę wcieramy w skórę dłoni. Zostawiamy na 10 minut i zmywamy ciepłą wodą. Powtarzać przynajmniej raz w tygodniu.
 • Maska z oleju kokosowego na dłonie

  Olej kokosowy to bogaty w kwasy tłuszczowe produkt, który świetnie regeneruje skórę i chroni ją przed szkodliwym promieniowaniem UV. Smarujemy dłonie przed snem, zakładamy rękawiczki, rano przemywamy ręce. Dłonie są intensywnie zregenerowane!

 • Miód na dłonie
  Miód regeneruje, zmiękcza i wygładza skórę dłoni. Wcieramy miód w dłonie i po 10 minutach spłukujemy letnią wodą. Warto powtarzać dwa razy dziennie.

 • Papka z banana
  By nawilżyć skórę i wygładzić drobne zmarszczki 🙂 Rozgniatamy dojrzałego banana na pastę i nakładamy na dłonie na 30 minut. Po tym czasie zmywamy letnią wodą i nakładamy krem nawilżający.

 • Nawilżający aloes
  Aloes genialnie nawilża, regeneruje, a nawet łagodzi stany zapalne i przyspiesza gojenie się ran. Rozcinamy liść aloesu, zabieramy z niego żel i wmasowujemy go w dłonie. Po 10-15 minutach spłukujemy letnią wodą.