You are currently viewing Bezpieczne dziecko w piaskownicy

Bezpieczne dziecko w piaskownicy

Dziecko w piaskownicy

Czuje się jak w raju – maluch buduje i niszczy swoje konstrukcje z piasku, wykopuje i zakopuje tunele, przesypuje piasek. Zabawy w piaskownicy mogą trwać godzinami. Jest to czas spędzony nie tylko przyjemnie, lecz także pożytecznie, ponieważ piaskownica dla dzieci to również doskonały sposób na poznawanie świata, rozwijanie koordynacji, kreatywności i wyobraźni. Poza tym to właśnie podczas takich zabaw maluchy uczą się poprawnych interakcji z rówieśnikami.

Czystość piaskownic a bezpieczeństwo dzieci

Piaskownice są miejscem zabaw dzieci, niestety zanieczyszczone kałem odzwierzęcym mogą stanowić poważne zagrożenie zdrowia.
Podstawowym źródłem chorób odzwierzęcych są odchody zwierząt pozostawione w piasku, na trawnikach, w parkach itd. zwłaszcza jeśli właściciele nie zadbają o odrobaczenie zwierząt. W piasku zanieczyszczonym odchodami mogą występować liczne chorobotwórcze bakterie, grzyby, pierwotniaki i pasożyty wywołujące groźne choroby u ludzi – m. in. salmonellozy, grzybice skóry i paznokci, toksokarozy, toksoplazmozy, owsice i glistnice.

W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie dzieci korzystających z piaskownic oferujemy Państwu ekologiczne środki czystości:

  •  100% ekologiczny
  •  bezpieczny dla dzieci
  •  utylizuje odchody psów, kotów, ptaków
  •  zwalcza bakterie, wirusy

Zapraszamy do zakupów Kinder Septic – propiotyczny neutralizator do piaskownic

Aquafor.com.pl