You are currently viewing Ślimaki w ogrodzie ….

Ślimaki w ogrodzie ….

 

Występowaniu ślimaków w ogrodzie sprzyja wilgotna, pochmurna i chłodna aura. Lubią deszczowe dni. Żerują wieczorami, nocami i nad ranem, kiedy pojawia się rosa. W ciągu dnia ukrywają się w chłodnych i zacienionych zakątkach w ogrodzie: pod kamieniami, w gęstej trawie, pod stertą desek, w pobliżu kompostownika i rozkładających się resztek roślinnych.

Najwięcej szkód w ogrodzie wyrządzają ślimaki nagie, które są wszystkożerne. Potrafią zjadać całe rośliny, ale najczęściej żerują w ich dolnych partiach oraz na roślinach młodych. Skutkiem ich żerowania są nieregularne dziury w liściach oraz lepki śluz, jaki po sobie zostawiają. Ślimaki niszczą także korzenie roślin – mogą powodować szkody np. w uprawie marchwi, pietruszki, buraków itp. Nie zapominajmy jednak, że ślimaki to naturalni reducenci – rozkładają martwą materię organiczną. Jeżeli nie wyrządzają zbyt wielu szkód w naszym najbliższym otoczeniu, warto zostawić je w spokoju. Jednak jeżeli skutki ich bytowania są dla nas uciążliwe – szkodniki te trzeba zwalczać.

NATURALNA METODA WALKI ZE ŚLIMAKAMI

Preparat NA ŚLIMAKI stosuje się na działkach, w ogrodach, parkach oraz sadach. Jest preparatem alternatywnym dla chemicznych środków owadobójczych. Powszechne stosowanie pestycydów sprawia, że wiele gatunków owadów mutuje i uodparnia się na te substancje. Preparaty nie powodują uodporniania się szkodników, a dzięki swoim naturalnym składnikom likwidują nieproszonych gości z naszych ogrodów.

Właściwości:
Preparat ślimakobójczy w postaci granulatu, przeznaczony jest do zwalczania ślimaków w uprawach działkowych. Pobrany przez ślimaki granulat powoduje zatrzymanie ich żerowania na roślinach. Efekt działania jest widoczny przez brak dalszych uszkodzeń roślin.
Jest przyjazny dla środowiska, ludzi oraz zwierząt.