Jak pielęgnować oczko wodne w ogrodzie?

Oczko wodne potrafi być prawdziwą ozdobą ogrodu. Pozytywnie wyróżnia się na tle innych obiektów i zapewnia przyjemną obecność wody. Żeby dobrze się prezentowało, musi ono jednak być utrzymywane w odpowiednim stanie. W celu jego pielęgnacji należy wykonywać określone czynności, który zapewniają dobry stan obiektu. (więcej…)

Czytaj dalejJak pielęgnować oczko wodne w ogrodzie?

Jak chronić zwierzęta domowe przed kleszczami i komarami?

Zwierzęta domowe, zwłaszcza psy, są w sposób szczególny narażone na kontakt z kleszczami, przede wszystkim ze względu na spacery po lasach, łąkach oraz parkach. Problematyczne są również komary i to nie tylko dla nas, ale także naszych pupili. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na ochronę zwierząt domowych przed tymi owadami oraz pajęczakami. Jakie? (więcej…)

Czytaj dalejJak chronić zwierzęta domowe przed kleszczami i komarami?

Czym czyścić telefony?

Telefon czy też smartfon to urządzenie, które każdy z nas ma przy sobie właściwie non stop. Oznacza to, że jest on narażony na różnego rodzaju zabrudzenia i to bez względu na to, jak o niego dbamy, czy jak dobre i szczelne mamy etui. Pamiętajmy, że problem “czystości” telefonu nie dotyczy tylko tego, co widać, ale również tego, co na pierwszy rzut oka jest niewidoczne. Czym zatem powinniśmy czyścić nasze smartfony, aby dbać o ich higienę oraz jak najbardziej wydłużyć ich żywotność? Przyjrzyjmy się bliżej tej sprawie! (więcej…)

Czytaj dalejCzym czyścić telefony?

Jak wyeliminować przykre zapachy z kuwety dla kota?

Kot, podobnie jak pies, może stać się najlepszym przyjacielem człowieka i wspaniałym domownikiem. W przeciwieństwie jednak do psów kot załatwia swoje potrzeby w domu, co wiąże się z koniecznością posiadania dla niego kuwety. Właściciele mruczków bardzo często skarżą się na nieprzyjemne zapachy, wydobywające się z kociej toalety. Sprawdź w naszym wpisie, skąd się biorą, a także jak im zaradzić. (więcej…)

Czytaj dalejJak wyeliminować przykre zapachy z kuwety dla kota?

Preparaty do dezynfekcji piasku jako sposób na bezpieczną piaskownicę dla dzieci   Piaskownica jest dla dzieci źródłem wartościowej zabawy, pozwala na rozwijanie ich kreatywności, motoryki czy koordynacji. Nic zatem dziwnego,…

Czytaj dalej